Czy portfel na prezent to nadal dobry pomysł?

Zrobiło się zimno, w sklepach pojawiły się już pierwsze ozdoby, może warto już dziś pomyśleć o upominkach pod choinkę dla najbliższych? Kupując prezenty prawie miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia unikniemy nerwów związanych z kolejkami i stresu czy zdążymy kupić każdemu coś, co mu się spodoba. 

 Według statystyk z tamtego roku, wśród prezentów jakimi najczęściej obdarowujemy naszych krewnych zaraz po biżuteri i książkach są rękawiczki i skórzane portfele. Moglibyśmy jednak zadać pytanie czy w dobie kart bankomatowych, którymi posługują się już nawet bardzo młodzi ludzie, portfel nadal jest dobrym pomysłem na podarek pod choinkę? 

Obserwując obecną tendencję na rynku galanterii można stwierdzić, że zarówno kobiety jak i mężczyźni nadal chętnie kupują portfele. Zmienia się jednak zapotrzebowanie co do funkcji jaką ma on pełnić.

Ponieważ nosimy przy sobie coraz mniej gotówki bo w większości miejsc możemy, bez problemu, płacić kartą, nie potrzebujemy już dużych kieszonek na drobne. Natomiast większość z nas posiada w tym momencie więcej niż jedną kartę bankomatową. Dodatkowo wiele sklepów wprowadziło możliwość korzystania z kart, na których zbieramy punkty lojalnościowe, a które także warto mieć przy sobie na co dzień. Z tych powodów modne ostatnimi czasy stały się ultra cienkie portfele skórzane, w które nie włożymy dużej ilości drobnych, ale bez problemu zmieścimy wszystkie potrzebne karty i banknoty. Model ten najczęściej wybierany jest przez mężczyzn dla których równie ważne co wygląd jest funkcjonalność. Panowie cenią sobie możliwość wsadzenia go do kieszeni. Portfel jest tak cienki, że dobrze wygląda nawet włożony do cienkich, garniturowych spodni.

Panie natomiast chętniej wybierają duże portfele, które często dobierają odpowiednio tak by był on uzupełnieniem stroju, zastępując tym samym małe torebki do ręki tz. kopertówki. Z tego powodu wśród Pań w krótkim czasie stały się bardzo modne portfele skórzane bogato zdobione np. ćwiekami z umiejscowionym w środku niewielkim lusterkiem, i sporą kieszonką, w którą zmieszczą się nie tylko drobne monety, ale również pomadka czy błyszczyk.

Z tak wyposażonym portfelem kobiety w dowolnym momencie mogą poprawić makijaż bez zabierania z domu torebki co zdecydowanie przypadnie do gustu każdej nowoczesnej kobiecie.

Wśród nastolatków niezmiennie, nadal najważniejsze jest by w każdej chwili mieć bezpośredni dostęp do swojego smartfona, dlatego jeśli chcemy wybrać dla młodego człowieka portfel na prezent to koniecznie taki z miejscem na telefon. Tego typu dodatek należy wybrać według wielkości pokrowca na telefon. W tym celu najlepiej sprawdzić model telefonu. Posiadając taką informację, przy pomocy sprzedawcy bez problemu dobierzemy odpowiedni rozmiar tak by telefon był w nim bezpiecznie ulokowany. Prócz tego warto wybrać model z ciekawym, modnym nadrukiem np. logo ulubionego zespołu, bo każdy nastolatek chce się czymś wyróżnić.

Idąc za tymi poradami łatwo dopasujemy prezent do osoby, której chcemy go wręczyć jednocześnie udowadniając, że portfel to nadal dobry pomysł na prezent.

Gorąco polecamy:

https://www.ribbley.pl/recznie-robione-skorzane-portfele

https://www.ribbley.pl/skorzany-portfel-z-grawerem