Nowości w sklepach z wózkami dziecięcymi

Nowe trendy nie dotyczą tylko ubrań, butów czy modnych gadżetów. Młodzi rodzice również mają w czym wybierać, chociażby przy wyborze wózka dla dziecka. Producenci wprost prześcigają się w wymyślaniu ulepszeń, ciekawych stylizacji i nowoczesnych rozwiązań. Przyjrzyjmy się bliżej, co można znaleźć w sklepach z wózkami dziecięcymi.

Przeglądając rozmaite modele, na pewno natraficie na nieśmiertelne spacerówki i gondole. Współczesne wersje są dużo lżejsze i wygodniejsze niż te używane przez nasze mamy i babcie. Dla tych, którzy wolą zakupić jeden produkt na wiele lat, dedykowane są wózki wielofunkcyjne 2w1 i 3w1. Do wyboru jest także wariant dla bliźniąt lub trojaczków, niezwykła wygoda dla osób mogących cieszyć się całą gromadką maluchów. Rewolucyjnym rozwiązaniem są modele przeznaczone dla rodzeństwa w różnym wieku, w których równocześnie da się zamontować gondolę dla niemowlaka i spacerówkę dla starszego brzdąca. Producenci pomyśleli również o aktywnych rodzicach, ponieważ w sklepach z wózkami dziecięcymi znaleźć można także takie, przy których można biegać lub jeździć na rolkach. Dzięki rozmaitym fasonom i kolorom, każda młoda mama znajdzie coś pasującego do swojego ulubionego stylu.

Dzięki rozmaitym fasonom i kolorom, każda młoda mama znajdzie coś pasującego do swojego ulubionego stylu.

Gdy już znajdziemy typ wózka odpowiadający naszym wymaganiom, przyjrzeć się musimy jeszcze wszystkim szczegółom, najlepiej osobiście. Jeżeli dokonujecie zakupu w internetowym sklepie z wózkami dziecięcymi, wszystkiego możecie dowiedzieć się od sprzedawcy, korzystając z formularza kontaktowego. Po pierwsze, bardzo ważny jest wybór kółek. Mogą być gumowe pełne lub pompowane, piankowe na amortyzatorach lub mieszane, pojedyncze lub podwójne. Do tego jeszcze w różnych rozmiarach. Należy zastanowić się, który rodzaj będzie najlepszy na nawierzchnię, po której najczęściej będziecie spacerować z maluszkiem. Kółka powinny ponadto być zwrotne, tak by z łatwością skręcać wózkiem bez konieczności podnoszenia go. Kolejną istotną kwestią są zabezpieczenia i jakość ich wykonania. Pasy, którymi przypięte jest dziecko powinny być wygodne, ale solidne. Należy zwrócić uwagę także na zapięcia, by były zaprojektowane tak, by dziecko nie miało możliwości ich otworzyć.

Przed zakupem warto też sprawdzić jak ciężki jest wózek, szczególnie jeżeli w przyszłości ma być wnoszony na wyższe piętra. 

Sklepy z wózkami dziecięcymi oferują bogaty wybór akcesoriów – uniwersalnych lub dedykowanych dla konkretnych modeli. Mogą to być śpiworki na różne pory roku, parasolki, uchwyty na kubek czy torby, których nie powstydziłby się żaden dom mody. Bardzo ciekawą opcją jest dostawka dla drugiego dziecka, na której może stać lub usiąść na siodełku. Jest to bardzo wygodne gdy starszak jest zmęczony lub przechodzi się z nim przez ulicę. Zimą przydać się mogą specjalne mufki ogrzewające dłonie osoby, która pcha wózek. Dla bezpieczeństwa zaopatrzyć się można również w odblaski, dzięki którym w czasie wieczornego spaceru będziecie widoczni na drodze.

Zdecydowanie jest w czym wybierać, nie warto jednak popadać w szał zakupów. Lepiej wszystko najpierw dokładnie przemyśleć. Zakup wózka to ważna decyzja, od niego zależy czy spacery z dzieckiem okażą się być chwilą relaksu, czy tylko nerwową szarpaniną.

Sprawdź asortyment: https://www.dzieciecemarzenia.pl/12-wozki