Region megrelia – jakie ma zalety?

Region megrelia – jakie ma zalety?

Statystyki pokazują, że co roku region megrelia jest bardzo często odwiedzany przez turystów. Osoby z całego świata kierują się bowiem opiniami innych ludzi, którzy twierdzą, że naprawdę warto tam spędzić swój urlop w gruzji. Nie brakuje tam bowiem miejsc, które są wyjątkowo piękne i warte uwagi. Interesuje Was wycieczka do gruzji w najbliższym czasie? Chcecie dowiedzieć się, gdzie warto jechać? Nie macie bowiem pojęcia, co warto zobaczyć w Gruzji w regionie megrelia? W takim razie świetnie składa się, że trafiliście na nasz dzisiejszy artykuł, który jest poświęcony właśnie tej tematyce.

Warto zaznaczyć, że megrelia to region, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych w całej Gruzji. Trzeba podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z różnorodnymi krajobrazami. Nic więc dziwnego, że urlop w gruzji mogą tutaj spędzać osoby, którym zależy na zwiedzaniu czy uprawianie rozmaitych dyscyplin sportowych. Wszystko dlatego, że ludzie mogą tutaj pływać, uprawiać trekking, spływy kajakowe czy organizować różne wycieczki rowerowe oraz piesze. Trzeba zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia również z lasami subtropikalnymi. Jeśli zatem zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Gruzji, to ten region jest na pewno warty uwagi. Jakie jeszcze informacje warto poznać o tym regionie? Trzeba zaznaczyć, że całkowity obszar regionu wynosi niecałe 8000 kilometrów kwadratowych. Region składa się z 8 gmin. Warto wiedzieć, że megrelia może pochwalić się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami oraz ciekawą historią. Nie brakuje tutaj na przykład pomników architektonicznych pochodzących jeszcze z czasów starożytnych.

Trzeba zaznaczyć, że jest tutaj naprawdę wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Jednym z nich jest też nokalakevi. Czym charakteryzuje się to miejsce? Trzeba wiedzieć, że nokalakevi to największe stanowisko archeologiczne regionu Samegrelo. Jest to zatem uczta dla każdego fana historii. Można tutaj zobaczyć na przykład twierdzę z III w p.n.e. To jednak nie wszystko. Turyści mają także szanse odwiedzić muzeum, gdzie jest wystawiona ekspozycja przedmiotów z VIII w p.n.e. To zatem świetna szansa, aby zobaczyć jak dawniej wyglądały naczynia do wina, naczynia do złota czy rozmaite ozdoby ze szkła. Nie może zatem chyba zaskakiwać, że region ten ma z roku na rok coraz więcej turystów, którzy są żądni wrażeń. Po zakończeniu wakacji zazwyczaj są bardzo zadowoleni z podjętej decyzji.

Polecamy: http://visitmartvili.com/